AUTOSALON Běhounek s.r.o.
Autorizovaný prodej a servis Mitsubishi Motors


MITSUBISHI ASX - TECHNOLOGIE

Nyní ještě chytřejší

Nové Mitsubishi ASX se může pochlubit propracovanou přístrojovou deskou s větším 8" displejem infotainmentu systému SDA2. Majitelé ASX budou mít k dispozici novou aplikaci využívající informace z rychloměru, palubního počítače a další palubní informace. Aplikace například dokáže zkontrolovat dojezd vozidla a navigovat řidiče k nejbližším čerpacím stanicím.

 

Nové Mitsubishi ASX pohání modernizované pohonné ústrojí v podobě benzínového motoru o objemu 2.0 litru SMART MIVEC s vysokým výkonem 150 k při 6 000 ot. a dostatečným točivým momentem 195 Nm při 4200 ot. Spolupracuje s 5stupňovou manuální převodovkou nebo automatickou převodovkou typu CVT INVECS-III s režimem sportovního řazení pádly (6 stupňů). Do nabídky se opětovně vrací i sofistikovaný pohon 4x4.


Úsporný a zároveň dynamický motor

Systém řízení převodovky CVT využívá novou logiku řazení s převodem do rychla s cílem potlačit zdánlivě váhavý projev, zpravidla vykazovaný ústrojím typu CVT, kdy otáčky motoru rostou z pohledu řidiče rychleji, než činí nárůst skutečné rychlosti jízdy. Logika řazení do rychla přispívá k pocitu lepší akcelerace s využitím krátké jemné změny hnací síly, kdy ústrojí CVT vyvolává podobný dojem jako při řazení klasické automatické převodovky.

Budíky s ukazatelem pohonu 4WD

Kožená hlavice řadicí páky automatické převodovky s tlačítkem režimu 4WD

Tempomat s ovládáním na volantu

Aktivní bezpečnost

Nové Mitsubishi ASX je vybavené kompletní soupravou aktivních bezpečnostních prvků, včetně stabilizačního a trakčního systému ASC a TCL, protiblokovacího brzdového systému ABS a systému elektronického rozdělovače brzdné síly EBD. Systém přednostního brzdění BOS je nová bezpečnostní funkce, která v kritické situaci upřednostní brzdění před akcelerací, je-li současně sešlápnutý brzdový i plynový pedál. Asistent rozjezdu do kopce HSA automaticky podrží brzdy při přešlápnutí z brzdového na plynový pedál, čímž předchází nechtěnému couvnutí vozidla při rozjezdu do kopce. Důležitým bezpečnostním prvkem je i systém signalizace nouzového brzdění ESS, který v případě výrazného sešlápnutí brzdového pedálu automaticky aktivuje varovná světla. Dále nové ASX disponuje systémy jako jsou například hlídání mrtvého úhlu BSW, systém sledování dopravní situace za vozidlem při couvání RCTA nebo asistenem změny jízdního pruhu LCA.

Systém aktivní regulace stability ASC

Systém sledování mrtvého úhlu BSW

Aktivní kontrola trakce ATC

PASIVNÍ BEZPEČNOST

K vysoké bezpečnosti v případě nehody výrazně přispívá bezpečnostní konstrukce karoserie RISE (zkr. „Reinforced Impact Safety Evolution“) od Mitsubishi Motors, která účinně pohlcuje energie a pomáhá zajistit neporušenost kabiny. Zároveň pomáhá chránit palivový systém před poškozením při nárazu zezadu. Při nárazu je posádka již v základu chráněná 7 airbagy včetně kolenního airbagu řidiče.

SOFISTIKOVANÝ POHON VŠECH KOL MULTI SELECT

Systém pohonu všech kol ASX nabízí řidiči možnost volby ze tří režimů (2WD, 4WD AUTO a 4WD LOCK) ke sladění systému řízení trakce s upřednostňovaným stylem jízdy nebo jízdními podmínkami. Místo mezinápravového diferenciálu je použita elektronicky řízená spojka, která je spínána dle nastaveného režimu a aktuálních jízdních podmínek pro optimální rozdělení hnacího momentu mezi přední a zadní nápravu s využitím údajů senzorů sledujících otevření škrtící klapky, rychlost vozidla, stav vozovky a pokyny od řidiče. Tlumiče vibrací a stabilizátory byly přesně vyladěny pro sportovní výkonnost při zachování jízdního pohodlí a zaručují dokonalé projíždění zatáčkami i sebejistou stabilitu.

Stabilní podvozek

Tlačítko ovládání jízdního režimu 4WD

Kompletní LED osvětlení

Aby na vašich cestách byla zajištěna nejvyšší úroveň bezpečnosti je nové ASX vybaveno LED světlomety vpředu i vzadu a to včetně mlhových světel. Pro ještě větší komfort využívá vůz senzor automatického rozsvěcení světel jakmile se setmí. Dešťový senzor aktivuje stěrače čelního skla automaticky, pokud jsou na předním skle detekovány kapky.

Přední LED světlomety

Zadní kombinovaná LED světla

Přední mlhové LED světlomety

Nová úroveň zábavy

Pro nové ASX byl vylepšen informační a audio systém SDA (Smartphone-link Display Audio) s 8" uhlopříčkou, který nyní nabízí možnost českého jazyka.

Dva datové USB konektory a ovladače vyhřívání předních sedadel

Parkovací kamera s projekcí na displej audiosystému SDA

Bluetooth hands-free systém s ovládáním na volantu a hlasovým ovládáním

Velkorysý vnitřní prostor

Nové Mitsubishi ASX je velkým vozidlem v malé karoserii. optimálně využívá svoje kompaktní rozměry a poskytuje tak štědrý vnitřní prostor pro cestující, ale také nabízí nadprůměrný zavazadlový prostor s objemem 488 l*. Snadno otevíratelné zadní výklopné dveře jsou dostatečně široké, aby poskytly prostor i pro ty nejobjemnější předměty. Nízko položená nákladová hrana zvyšuje pohodlí při nakládání a vykládání těžkého nákladu.

Zadní sedadla jsou dělená v poměru 60/40, což umožňuje jakoukoliv variabilitu při přepravě cestujících a rozměrnějšího nákladu. Potřebujete-li převážet objemnější předměty, po sklopení zadních sedadel získáte obrovský zavazadlový prostor, který poskytuje maximálně využitelný objem 1 219 l.

Nadprůměrný zavazadlový prostor

Zadní sedadla sklopná do roviny